VALİ TOPACA'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Nedret YENER ve Yönetim Kurulu üyeleri Ankara Valisi Ercan TOPACA’yı makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleşen ziyarette ilgili Ankara Sanayisine büyük önem verdiğini vurgulayan Vali TOPACA: ‘günümüzde üretmek zor değil, pazarlamak daha zor. Sanayicilerimizin işi zor fakat Türkiye’de çok rahat büyüyebiliyorsunuz. Türkiye uçsuz bucaksız fırsatlar ülkesi, yüksek teknolojili sanayide otomotiv yan sanayinde çok iyi bir yerdeyiz. Ekonomi anlamında biraz daha ihracat ağırlıklı milli geliri artırmaya yönelik hamleler yapmalıyız. Sanayiden en büyük beklentimiz budur. Her şeye rağmen ayakta kalmaya, üretmeye devam etmeliyiz. Ülkemizin gelişmesi, sürdürülebilir ve kalıcı refahı üretime bağlıdır. Sanayide de değişim çağındayız. Ar-ge değişiyor, pazarlar değişiyor dolayısıyla zihniyet değişiyor. Sanayicinin önündeki engellerin kalkması gerekiyor. Ostim OSB’nin bir okul niteliğinde olması, Ankara’nın memur kentinden sonra sanayi zihniyetini de oluşturmaktadır’ dedi.

Vali TOPACA’ya Ankara sanayisi ve sanayicisi ile ilgili bilgi aktarımında bulunan ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı YENER: ‘Dernek Yönetimindeki görevi devraldığımızdan bugüne kadar sanayicimizi ilgilendiren pek çok ziyarette bulunduk. Sanayicimizin sıkıntısı çok.  Fakat en büyük istekleri sırtımızın sıvazlanması. Bizlerin ayakta dimdik durabilmemiz için siz değerli büyüklerimizden alacağımız moral ve motivasyon desteğine ihtiyacımız var. Devlet büyüklerimizi daha çok sahada görmeye ihtiyacımız var. Siz değerli büyüklerimizi her fırsatta üreticimizin yanında görmek bizler için en anlamlı güç kaynağı olacaktır’ dedi.

ORSİAD Yönetiminin Vali Ercan TOPACA’ya sunduğu hediye ve fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sonlandırıldı.