OSTİM İŞİM KÜMESİNDEN ORSİAD YÖNETİM KURULUNA ZİYARET

OSTİM İŞİM KÜMESİNDEN ORSİAD YÖNETİM KURULUNA ZİYARET…

 

Ostim İş Makinaları Kümesi (İŞİM) Yönetim Kurulu Başkanı Halide RASİM, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Küme Koordinatörlerinden oluşan heyet OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nedret YENER ve ORSİAD Yönetimini ziyaret ettiler.

Üniversite Sanayi İş Birliği Çerçevesinde kurulan ve bugün 14 kişilik yönetimi ile iş makinası üreticilerinin aktif katılım gösterdikleri vurgusunu yapan İŞİM Kümesi Başkanı Halide RASİM:  Birlikten kuvvet doğar esasına dayanarak bir araya geldik. Sivil Toplum Kuruluşları, Kümelenmeler ve bu tarz yapılar da birinci esas gönüllülüktür. Biz tüm gönlümüzle yerli imalatı teşvik etmek, desteklemek amacı ile buradayız. Cari açığın kapatılması için yerli imalatı desteklemeliyiz. Dünya standartlarında kaliteli üretim yapan yerli imalatçıyı yukarı çekebilmeliyiz. Birbirimizden ziyade yurt dışı ile rekabet halinde olmamız gerekiyor. Diğer taraftan da rekabet kültürümüzü iyileştirmeliyiz. Standartlarımızın doğru kontrol edildiği, Dünya liderleri ile sektör devleri ile aynı kaliteye ulaşabileceğimiz üretime yönelmeliyiz’ ifadelerine yer verdi.

Ziyarete ilişkin olarak ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret YENER: ‘1999 yılında bir fikir olarak yola çıkan derneğimiz bugün 400’den fazla üyemizle Ankara sanayisinin gelişimine ve ilerlemesine destek sağlıyor. Bizler, Ankara’da olmanın avantajlarını en doğru biçimde kullanmamız gerekiyor. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı, üretimi destekleyecek tüm Kurum ve Kuruluşların merkezi Ankara’da. Bunun bilincinde ve ortak hareket edebilmeliyiz. Kaliteli yerli imalatı destekleyecek politikaların lobi faaliyetlerini birlikte yürütebiliriz. Başta da Ankara sanayicisinin ihtiyacı olan, Başkentimize yakışır fuar alanımızın bir an önce oluşturulması öncelikli beklentilerimiz arasındadır. Bugüne kadar biz sanayicilerin hizmetine sunulan fuar alanlarımız maalesef gücümüzü, üretimimizi yansıtmaya elverişli değil. Sanayicimize sözü verilen alanın çalışmalarına bir an önce başlanması, hem yerli imalatçıyı kaliteye teşvik edecek, hem de Başkent Sanayisini dünya markası olma yolunda destekleyecektir.  İşim Küme Başkanı Sayın Halide RASİM, Yönetim Kurulu ve Küme Koordinatörlerine bugün derneğimize gerçekleştirdikleri bu anlamlı ziyaretten dolayı teşekkür eder, bu görüşmelerin çok daha geniş platformlar da sanayicimize artı değer sağlamalarını dilerim’ dedi.