ORSİAD YÖNETİMİ YENİMAHALLE BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

ORSİAD YÖNETİM KURULUNDAN YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR ZİYARETİ

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’ ın yeni yönetimi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR’ ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında bağlı bulundukları ilçe olması münasebeti ile de Yenimahalle Belediyesi çalışmalarını yakından görebilme olanaklarının olduğunu belirten ORSİAD Başkanı Nedret YENER: ‘Sayın Başkanım göreve geldiğinizden bu yana Yenimahalle ilçesi Ankara’nın örnek bir ilçesi haline gelmiştir. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına bu özverili çalışmalarınızdan dolayı size teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR: ‘Yenimahalle son yıllarda yapılan çalışmalarla Türkiye’nin hız kesmeden büyüyen değerleri arasına girmiştir. İlçemiz artık sosyal tesisleri, yüzme havuzları, yaşlılar lokali, çocuk müzesi ve daha pek çok sosyal etkinlikte öncülük etmektedir. Özellikle Yenimahalle’de bir türlü çözülemeyen tapu sorununda çok büyük yol kat ettik. Hedefimiz Yenimahalle’de gecekonduyu tarihe gömmektir’ açıklamasında bulundu.

Ayrıca sanayiye ve gündeme ilişkin açıklamaların da dile getirildiği görüşmede ORSİAD Başkanı YENER: ’15 Temmuzda yaşanan darbe girişimi uzun süredir rölantide çalışmak zorunda kalan sanayicimizi çok derinden etkilemiştir. Bu olayın sonuçlarının KOBİ’ye sanayicimize yansımaları henüz netleşmedi. Uzun süredir piyasadaki nakit para sıkıntısı ile boğuşan Sanayici KOBİ’ lerimiz bir an evvel bu günlerin beraberlikle, birlikle atlatılıp normal gündemlerine dönme gayretini taşıyorlar. Demokrasi yüksek tahammül içeren olmazsa olmaz yönetim şeklimizdir. Sahip çıkmalıyız ve bugüne kadar laik demokrasimize aykırı yapılan tüm hatalarda gerekli tepkimizi daha net gösterebilmeliyiz. Gerek hükümet gerekse muhalefet bu süreçte oldukça olumlu bir yol izlemektedir. Temennimiz ülke yönetimindeki herkesin bu birlik duygusunu bozmadan demokrasinin gerektiği gibi ortak karar alarak ortak hareket kabiliyeti gösterebilmeleri yönündedir’ görüşlerini aktardı.

‘Darbe girişiminin başarısız olması, bizlerin rehavete kapılmasına fırsat vermemeli’ diyerek görüşlerini bildiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR: ‘Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün kurduğu Cumhuriyet’in kıymetini bilmeliyiz. Cumhuriyet değerlerinden saparak, devleti devlet gibi yönetmeden, birlik beraberlik duygusundan uzak kalarak devam etmemiz mümkün değil artık. Cumhuriyete olması gerektiği gibi liyakat esasına dayalı laik demokratik bir sistem içerisinde yönetim modelinin bu acı tecrübe ile önemini çok daha iyi anladığımız günlerden geçiyoruz. Bunun faturasını en çok da bizler ödüyoruz. Türkiye’nin imajı sarsıldı, ekonomik olarak daha sıkıntılı bir dönem bizleri bekliyor. Bu olayların tekrarlanmaması için tüm liderlerin hükümeti ile muhalefeti ile aklını başına alıp Türkiye meselelerine ortak akıl yürüterek çözüm sunmaları gerekiyor. Tüm bunlardan ders çıkararak Cumhuriyetimizi, laik demokrasimizi gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde taşımalıyız. Demokrasilerde ben bilirim olmaz, biz biliriz olur. Bizim ülkemiz çok güzel, bu coğrafya çok güzel, bizim insanımız çok güzel, bu güzel ülkeyi güzel insanlarımızı idare edenler ayrım yapmadan herkesi kucaklasınlar. Bu badireden en kısa zamanda en akılcı yoldan çıkılmalıdır. Unutulmamalıdır ki en kötü hükümet, en iyi ihtilalden çok daha iyidir. Herkes kendi işine sıkı sıkı sarılmalıdır. Özellikle bu darbe girişiminin arkasında yatan güvenlik ve istihbarat zafiyetleri tartışılmalıdır’ dedi.

Son olarak Başkan YAŞAR: ‘Günümüzde neredeyse tüm İslam ülkeleri huzursuz. Halbuki İslam; barış, sevgi, saygı, hoşgörü dinidir. Adaleti Hakkı temsil eder. Anlayış dinidir. Hacı Bektaşi Veli, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Mevlana Celalettin Rumi, Hacı Bayram ve pek çok Anadolu erenlerinin ortak yanı insan sevgisidir. İslamiyet’in Arap Yarım adasından Avrupa’ya yayılması yine Anadolu erenlerimizle olmuştur. Bugün o erenlerden bizlere miras kalan insan sevgisini daha iyi anlamalı, Cumhuriyetimize ve Laik Demokrasimize bu sevginin ışığı ile sarılmalıyız’ diye sözlerini tamamladı.