ORSİAD & TÜRK KIZILAYI İŞE BİRLİĞİ İLE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ORSİAD, TÜRK KIZILAYI İŞBİRLİĞİ İLE KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DÜZENLEDİ

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD), Türk Kızılayı iş birliği ile Dernek Yönetim Binasında kan bağışı kampanyası düzenledi.

Türk Kızılayı'nın 15 Temmuz'un ardından 'Vatan Sana Kanım Feda' sloganı ile yürüttüğü kan bağış kampanyalarına ORSİAD Derneği de katılım sağlayarak dernek yönetim binasında bir organizasyon gerçekleştirdi.

Katılımın ve ilginin yoğun olduğu kan bağış kampanyası için Türk Kızılayı Ankara Kan Bağış Merkezi, Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Özmen ÜLGER: 'Kan bağışı, hayat kurtarmanın yanı sıra bağışçının kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan kaynağı yalnızca insan olan ve bağış dışında bir temin yöntemi bulunmayan bir tedavi aracıdır. Bu nedenle kan ve kan ürünlerine ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları için gönüllü ve düzenli kan bağışının gerekliliği oldukça fazladır. Bugün burada ORSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu organizasyona ilginin yoğun olduğunu görmek bizler açısından umut vericidir' açıklamasında bulundu.

Kan Bağışı Kampanyasına ev sahipliği yapan ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret YENER de yapılan organizasyona ilişkin olarak, 'Sanayicimizin her daim Türk Kızılayının yanında olduğunu görmek bizleri de mutlu etmektedir. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra bölgemizde bu tarz kampanyalara çok daha fazla yer verilmektedir. Türk Kızılayı ülkemiz yurttaşlarının her birinin sahip çıkması gereken en önemli kurumların başında gelmelidir. Türk Kızılayının 'Vatan Sana Kanım Feda' sloganı ile yola çıktığı bu kampanya sürecinde destekliyor olmaktan dolayı derneğimiz ve üyelerimiz adına gururunu yaşıyoruz. Her yıl iki defa organizasyonumuzu vatandaşlık görevimiz bilinci ile yerine getirmeye devam edeceğiz, dedi.