ORSİAD'DAN OSİAD YÖNETİMİNE ZİYARET

ORSİAD’DAN OSİAD YÖNETİMİNE ZİYARET

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nedret YENER, Başkan Yardımcıları Bilal GÜNEŞ, Murat TUNCEL, Saymanı Mehmet DUMAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz TOPRAK’tan oluşan heyet, OSTİM Sanayici İş Adamları Derneği (OSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KURT’u makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen ziyarette 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin Sanayiciye etkilerine de değinen ORSİAD Başkanı Nedret YENER: ‘Devletin bekasına, milletimizin iradesine yönelik bu çirkin saldırıyı tüm sanayicilerimiz adına kınıyorum. Bizler millet olarak bir tarih yazdık, çok güzel bir birliktelik örneği sergiledik, fakat çok da ciddi bir yara aldık bu çirkin saldırı karşısında. Şimdi hepimize düşen görev sağduyuyu da elden bırakmadan devletin tüm organlarına sirayet etmiş olan bu kanserli hücre temizlenene kadar bu birlikten taviz vermeden işlerimizin başına geçmektir. Bizler ürettikçe devletimiz daha güçlü olacak ve bu yaralar o şekilde sarılacaktır’ şeklinde görüşlerini aktardı.

Hukuki güvenliğin tam olması gerekliliğini vurgulayan OSİAD Başkanı Ahmet KURT ise yaşanan sürece ilişkin olarak: ‘Hukukun üstünlüğü ve güvenilirliği şart. Bu yaşanan olaylarda hepimizin suçu var. Hepimize görevler düşüyor. Toplum olarak, Sivil Toplum olarak hepimizin sorumlulukları var. Hukuku üstün, egemen kılmalıyız. Vatandaş kendisini ancak o zaman güvende hissedebilir, diye düşüncelerini paylaştı.

Bu ziyaretlerin ve fikir alış verişlerinin daha sık yapılmasını vurgulayan bölgenin en önemli iki sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri gerçekleşen ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirdiler.