ORSİAD 17. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

ORSİAD Geleneği Bozmadı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ’17. Geleneksel İftar Yemeği’nde, yine her yıl olduğu gibi Huzurevleri ve Çocuk Esirgeme Yurtlarından katılan misafirleri ile bir araya geldi.

1248 kişinin katılımı ile gerçekleşen İftar Yemeğine, Ankara Valisi Ercan TOPACA, Yenimahalle İlçe Kaymakamı Selda DURAL, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami ERKOÇ, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR başta olmak üzerek Ankara Protokolünden önemli isimler bir araya geldi.

Engelli Mehteran takımının da sahne aldığı organizasyonda konuşmasını yapan ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret YENER: ‘Sözlerime başlamadan önce sizleri şahsım, yönetim kurulumuz ve de tüm üyelerimiz adına saygı ile selamlıyorum.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’ın bu yıl 17.sini düzenlediği Geleneksel İftar Yemeğimize hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Dünya üzerinde yaşanan tüm olumsuzlukların son bulması, Dünyaya barış, adalet, kardeşlik gelmesi temennisi ile Allah’ın biz aciz kullarına verdiği bu müjdeli ayda yeniden bir araya gelmiş olmanın onurunu yaşıyoruz.

Ramazanın temeli bizleri Yaradan’ın yaratma nedenini tekamül etmekten geçmektedir. Yüce Allahın emaneti bu bedenlerimiz ancak başka canlara dokunduğunda, ellerimiz ancak başka canlarla buluştuğunda Dünyadaki varlığımızın da nedeni aşikar olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın da üzerinde durduğu gibi bu yıl Ramazan ayı temamız ‘Üzerinde Her Canın Hakkı Var…’ bu mesaj doğrultusunda bizlere düşen görev elimizin yettiği, gözümüzün gördüğü her canlının üzerimizde hakkı olduğunu idrak etmeli, bu aydan başlayarak ömrümüz boyunca bunu düstur edinmeliyiz.

Mübarek Ramazan ayı Rahmet ayıdır… Bu ay Yaradan’ın Rahmeti ile Dünyamızı kuşattığı en yüce zamandır.

Mübarek Ramazan ayı Bereket Ayı’dır… Bolluğun bereketin sahibi yüce Allah’ın sadece karınları değil, gönülleri de eşsiz bereketi ile doyurduğu Mübarek aydır.

Mübarek Ramazan ayı Merhamet ayıdır… Hazreti Peygamberimiz hadisi şerifinde olduğu gibi ‘İyilikte yarışmalıyız’ Ramazanın bir iyileşme, bir hakka dönme vesilesi olduğunu da düşünecek olursak ayların içerisinde en çok Merhamet barındıran aydır.

Mübarek Ramazan ayı Bağışlanma Ayıdır… Allah’ın tüm tövbe kapılarını sonsuzca açtığı, kulun kulluk görevleri için çok fazla imkan sunduğu en yüce aydır. Mübarek Ramazan ayı 11 ayın sultanı, tüm müminlerin baş tacıdır…
 

17 yıldır her Ramazan da aynı sofrayı bizlerle paylaşma şerefine nail ettiğiniz ve bu eşsiz onuru 17 yıldır her Ramazan da bizlere yaşattığınız için her birinize sonsuz teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer konuklar, sözlerime son verirken Mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diler, alın terini- helal kazancını ekmeğine katık etmiş tüm sanayicilerimize, bu ülke ekonomisine katkıda bulunan tüm yurttaşlarımıza hayırlı işler, bereketli kazançlar dilerim’ dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Geleneği Bozmayarak Huzurevlerinden yaşlılar, yetiştirme yurdundan çocuklar ve engelsiz yaşam merkezlerinden engelli bireylerle bir araya gelinen iftar yemeğinin ardından Vali Ercan TOPACA ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami ERKOÇ’a gecenin anısına hediye takdim edildi. Kurum Müdürleri de teşekkür şiltleri ile onurlandırıldı.