ORSİAD& TÜRK KIZILAYI KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

ORSİAD KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLEDİ

OSTİM OSB Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Türk Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 11 Mart 2016 tarihinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Katılımın yüksek olduğu kampanyada sanayi bölgesi çalışanları da yoğun talep gösterdiler. Kan bağışı yanı sıra Kök Hücre bağışı da yapılan kampanya ile ilgili gösterilen ilgi neticesinde ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÜLGENER, Türk Kızılay’ı ile böyle kampanyaları sıklıkla tekrarlayacakları bilgisini verdi.

Kan bağışının gerekliliği konusundan insanların daha duyarlı olması ve gösterilen ilginin yüksek olması sebebi ile memnuniyetlerini dile getiren ORSİAD Başkanı Özcan ÜLGENER: ‘Önceki yıllara oranla düzenlenen kan bağışı kampanyasında ciddi bir artış söz konusu. Sanayicimiz bu gibi konularda çok daha duyarlılar. Kan’ın acil değil, sürekli ihtiyaç olması sebebi ile ORSİAD’da bu gibi organizasyonlara sıklıkla yer verilecektir’ dedi.

ÜLGENER: ‘Özellikle sanayide çalışanların başlıca kendi sağlıkları açısından kan vermenin gerekliliğini bilmeleri, bu kampanyaya sahip çıkmaları bizler için çok daha umut vericidir. İlerleyen dönemlerde gerek kan, gerekse kök hücre bağışında çok daha iyi yerlere geleceğimizi umut ediyoruz’ diye konuştu.