Birlikten doğan kuvvetle ülkemizin yaşadığı kaotik ortamın sarsıntısını biraz olsun hafifletebildiğimiz bugünler de sanayicimizin çok daha fazla motivasyona ihtiyacı var. Üretmenin, emek vermenin, layık olmanın ve hepsinden de önemlisi liyakat esasına uygun iş gücüne dayalı üretim yapabilmenin önemini maalesef acı tecrübelerle bir kez daha yaşadık. Karşımıza çıkan manzara her ne kadar bizlere birlik duygumuzu yansıtabilmemiz bakımından gurur verici olsa da, ülke olarak bu süreçten yara aldığımız gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Şimdi sanayici olarak bize düşen en önemli görev ülkesini seven her yurttaşın yapması gerektiği gibi işimize sahip çıkmaktır. Bizler üretmeye devam ettikçe dönecek bu çarklar ve bu çarklar döndükçe sarılacak ülkemizdeki yaralar. İşimize, üretimimize her zamankinden daha çok bağlanmamız gerektiği bugünlerde devlet yetkililerinden de bizlerle daha çok iletişim halinde olmalarını, bizlere moral ve motivasyon desteği vermelerini bekliyoruz.

Özellikle sanayici KOBİ’lerimizden gelen öneriler doğrultusunda karşılaştığımız en önemli başlık motivasyonun düşük olması. Bizler görevimizin bilincinde olan üreticileriz ve yöneticilerimizi saha da çok daha etkin olarak görmek istiyoruz.

Her zaman bilgiye önem veren yönetim anlayışımızla sanayicilerimize verdiğimiz bilgilendirme seminerlerinin yanı sıra, bilgiyi KOBİ’lerimize birebir götürmeye başladık. Her ay periyodik olarak üç firma ziyareti gerçekleştirmeyi planladığımız Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi ile ilk ziyaretlerimizi Özsoy Torna, Teknoklas ve El-Fa Metal'e gerçekleştirdik. Firmalarımızın makine parkurlarını ve üretimlerini yerinde gözlemlediğimiz bu ziyaretlerimizde Kalkınma Ajansı destekleri ve firmalarımızın beklentilerine de yer verildi. Bundan sonraki ziyaretlerimizi de yine siz değerli sanayicilerimizin yönlendirmeleri ile yapmaya gayret göstereceğiz.

Yine sanayicimizin sesinin daha geniş platformlarda çok daha etkili çıkabilmesi için basınla çalışmalara başladık. Sesimizi daha gür çıkarabilmek adına sanayicilerimizin önceliklerinden başlayarak bölgemizin, sektörlerimizin müşterek sorunlarına çözüm aramaktayız.

ORSİAD hız kesmeden siz sanayici dostlarımızın ticari faaliyetlerine katkıda bulunmaya devam etmektedir. Bizler görevi devraldığımız Haziran ayından bu yana siz değerli sanayici dostlarımızın da görüşlerini alarak temsili ziyaretlerimize, bilgilendirmelerimize, üye faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bizlere layık gördüğünüz bu görevde yine bizleri yalnız bırakmadığınız, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmaya değer gördüğünüz için siz değerli üyelerimize teşekkür ederiz.