‘Mühim işler, mühim teşebbüsler ancak müşterek mesai ile kabil-i temindir.’ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Değerli üyelerimizin takdirleri ile göreve geldiğimiz günden bu yana yaşadığımız heyecanın yanı sıra ülkece yaşadığımız bu kaos atmosferinin üzüntüsü ile sizleri saygı ile selamlıyorum. Buluştuğumuz bu ilk sayımızda sizlerle heyecanımızı paylaşmak, Sanayicilerimizle beraber inşa etmeyi düşündüğümüz gelecekten bahsetmek isterdim. Ne yazık ki güzel ülkemde gündem bunları söylemekten alıkoyuyor beni.

Çok kısa sürede çok ağır sınavlar verdik. Şüphesiz en ağırı da 15 Temmuz gecesi yaşanan, Milli İradeye ve Demokrasimize yapılan ağır saldırı olmuştur. Ülkemizin en uç sınır noktalarından tutun da TBMM önünde görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin korumakla mükellef oldukları Meclisimize ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına kastedilen, demokrasimize yapılan bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz.

Bundan sonrası için halkımızın birbirlerine daha çok sarılıp, yekvücut olarak demokrasiyi savunmaları en güzel yoldur, yöntemdir. Lakin demokrasi yalnızca sokaklarda savunulmamalı, aynı zamanda ilim yaparak, bilgi üreterek, bu ülkeye katma değer sağlayarak da laik demokratik cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Bizler çalışkan Türk Milleti sıfatımızın hakkını bundan sonra çok daha iyi işler üreterek vermeli, bu karanlık zihniyetin ülkemiz üzerinde uygulamaya çalıştığı, kötü emellerine ulaştıracak fırsatı asla vermemeliyiz.

Dini, dili, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun yapılan her türlü terörün karşısında daha güçlü durabilmek adına bizler işlerimize sıkı sıkıya sarılmalıyız. Bu ülke bizim. Bu vatan bizim. Bunu da göstermenin en iyi yolu ülkemize layık olmaktan geçiyor. Bizler üretmeliyiz. Bizler her zamankinden daha fazla çalışmalıyız. Hem de sanılanın aksine birbirimizle rekabet yaparak değil birbirimizin önünü açarak hareket etmeliyiz.  Birliğimizi üretimle de göstermeliyiz. Sanayimizi, ekonomimizin bel kemiğini hep birlikte güçlendirmeliyiz.

Ulu önderin sözlerinde bahsettiği gibi müşterek mesai ile ortak akıl ile çıkmalıyız bu girdaptan. Bir arada sesimizi daha kuvvetli çıkarabiliriz. Birlik duygumuzu her yerde her daim göstermeliyiz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın gururunu her alanda her anlamda birlik ve beraberliğimizle göstermeye devam etmeliyiz.

Bu vesile ile alçak Darbe girişiminde ve hain terör saldırılarında şehit olan tüm polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun…